¡Hola! ¿Cómo te llamas? – czyli nasza pierwsza pogawędka po hiszpańsku

We wtorek 11 października w ZS Nr1 odbyła się pierwsza pokazowa, otwarta lekcja języka hiszpańskiego, w której uczestniczyli uczniowie klasy II H, dyrektor szkoły p. Małgorzata Baranowska oraz nauczycielka j. angielskiego - Justyna Maćkowiak. Lekcję przeprowadził lektor Andrzej Zbrożek. Postać naszego szanownego gościa jest nam już doskonale znana, gdyż w ubiegłym roku gościł już w naszej szkole, kiedy to opowiedział nam o pobycie w krajach Ameryki Łacińskiej oraz swojej przygodzie z aktorstwem. Tym razem Pan Andrzej postanowił podzielić się swoją znajomością języka hiszpańskiego, zainteresować kulturą latynoamerykańską oraz zachęcić wszystkich do zgłębiania wiedzy w tym zakresie.

Podczas spotkania nauczyciel zapoznał uczniów z podstawowymi wyrażeniami w języku hiszpańskim, które są bardzo przydatne w tworzeniu codziennych dialogów. Uczniowie po przeprowadzonej lekcji potrafią  przywitać i przedstawić się, udzielić krótkiej informacji o sobie oraz stosować zwroty grzecznościowe podczas rozmowy.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za fascynującą lekcję, dzięki której odbyliśmy ciekawą podróż w świat języka oraz kultury hiszpańskojęzycznej. Mamy nadzieję, że w przyszłości język hiszpański na stałe zagości w naszej szkole.
Lekcja odbyła się w ramach Europejskiego Dnia Języków‘2016.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top