KONFERENCJA Z OKAZJI EUROPEJSKICH DNI JĘZYKÓW

20.09.2016r. Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach zorganizowały konferencję z okazji Europejskich Dni Języków traktującą o „Podejściu innowacyjnym w nauczaniu języków obcych”. 
Wszyscy uczestnicy spotkania zostali powitani przez Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Pana Adam Skupa oraz Kierownika Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Panią Grażynę Sobiczewska. Następnie dr Marta Kotarba – Kańczugowska, z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie wygłosiła wykład pt. „4 żywioły w mojej klasie. Innowacje w nauczaniu języków obcych”, po czym głos zabrała Pani Ewa Dombrowska, przedstawiciel Kuratorium Oświaty, w sprawie  aspektów prawnych w innowacyjnej działalności nauczyciela.

Kolejnym elementem konferencji był panel dyskusyjny, który poprowadziła Pani Iwona Moczydłowska z Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Do dyskusji zostały zaproszone dwie nauczycielki z naszej szkoły, Pani Iwona Jakubowska oraz Pani Magdalena Linczewska, które mówiły o tym jak innowacja językowa wygląda w praktyce, jakie płyną z niej korzyści dla całej społeczności szkolnej, jakie trudności mogą wystąpić oraz jak sobie z nimi poradzić, a także nad jakimi aspektami warto się zastanowić, zanim projekt „innowacja” zostanie wprowadzony w życie.
Tytuł innowacji, która była przeprowadzona w naszej szkole to „Kraje anglojęzyczne – niuanse językowe i kulturowe. Zgłębianie tajników językowych za pomocą multimediów”. Opierała się ona na współpracy z uczniami za pomocą Internetu. W tym celu, we współpracy z Panią Beatą Pękałą – nauczycielem przedmiotów informatycznych – została stworzona zakładka na stronie internetowej naszej szkoły - Klub Języka Angielskiego, na której były zamieszczane informacje dotyczące m.in. zagadnień leksykalno-gramatycznych oraz kultury krajów anglojęzycznych, które uczniowie mieli w określony sposób opracować. Wiedza uczniów była weryfikowana nie tylko drogą elektroniczną czy też podczas spotkań indywidulanych, ale również w formie językowych konkursów szkolnych, tj. Dyktando Języka Angielskiego, Konkurs dwujęzyczny, którego współorganizatorem była również Pani Aneta Czerkas – nauczyciel języka rosyjskiego, Konkurs wyrażeń idiomatycznych  czy też Konkurs leksykalno-gramatyczny.
Jednym z pytań, które padło podczas panelu dyskusyjnego było: Czy warto przeprowadzać innowacje językowe w szkole? Jeśli nasi uczniowie, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu osiągnęli bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym z języka angielskiego, rozwinęli swoje pasje i zainteresowania językowe, ich świadomość samokształcenia wzrosła, a proces uczenia się został spersonalizowany, to odpowiedź brzmi: na pewno warto.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top