Narodowe Czytanie ,,Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

Narodowe Czytanie, zainicjowane przed 5 laty przez byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, na stałe już wpisało się w kalendarz imprez szkolnych Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. W poprzednich latach czytano już ,,Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz ,,Lalkę" Bolesława Prusa. W tym roku podczas internetowego głosowania Polacy wybrali powieść  Henryka Sienkiewicza ,,Quo vadis", którą to uroczyście odczytano również w naszej szkole w dniu 21 września w świetlicy szkolnej.
Imprezę szkolną oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska, czytając fragment powieści naszego noblisty, przedstawiający rozmowę Petroniusza i Winicjusza, głównych bohaterów ,,Quo vadis". Kolejno ciekawe fragmenty powieści przedstawiali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wśród uczniów byli to: Ula Sawicka (kl. 4h), Łukasz Rzemek i Maciej Kisieliński (kl. IVi), zaś nauczyciele to : p. Krystyna Romańczuk (nauczyciel      j. polskiego), p. Anna Jankowska (nauczyciel przedmiotów zawodowych), p. Halina Chojecka (nauczyciel matematyki) oraz ks. Tomasz Żukowski. Ciekawy fragment powieści opisujący walkę Ursusa z turem przedstawiła także p. Renata Romańczuk (nauczyciel j. polskiego) w parze ze swoim wychowankiem Mateuszem Strusiem, uczniem kl. 3j. 
Imprezę szkolną uświetnił pokaz prezentacji multimedialnej, przedstawiający życiorys i twórczość Henryka Sienkiewicza oraz wybrane fragmenty filmu ,,Quo vadis" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top