SUKCES ,,SZARA BAND’’ W KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ I PATRIOTYCZNEJ W SIEMIATYCZACH
06.10.2018r. na scenie Siemiatyckiego Ośrodka Kultury odbył się XXV Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej.W konkursie uczestniczyło 21 podmiotów wykonawczych i 150 wykonawców z Diecezji Drohiczyńskiej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury przyznało I miejsce grupie Szara Band z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego. W zespole wystąpili: Kinga Tomczuk i Piotr Sobolewski, - wocal, , Łukasz Gawroński- perkusja, Krzysztof Niemirka-instrumenty klawiszowe, Bogusław Kwiatkowski-gitara,wocal(opiekun zespołu). W części konkursowej zespół wykonał utwór religijny pt: ,,Schowaj mnie’’, który przyniósł zespołowi I miejsce w kategorii zespoły wokalno- instrumentalne. W gali finałowej laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę dla zespołu- zestaw kolumn do komputera. Muzykom reprezentującym ZS Nr 1 im. K.K Baczyńskiego, miasto Sokołów Podlaski i powiat sokołowski, gratulujemy i życzymy dalszych suksesów.
Organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie, Bartkowi Demianiukowi za transport
instrumentów, ks. Adamowi Pańczukowi za opiekę duchową.
Do zobaczenia na koncertach.
Koło muzyczne
Profilaktyka uzależnień!!!!
Dnia 3 października w naszej szkole odbyła się prelekcja profilaktyczna dla młodzieży pt "Nie zmarnuj swojego życia" dotycząca uzależnień przeprowadzona przez Pawła Przewoźnego twórcę filmowego, reżysera i mówcę motywującego. Spotkanie było połączone z pokazem filmowym, koncertem hip-hop i z dobrymi wartościami oraz scenariuszem głównego bohatera - prowadzącego Pawła . Prelekcja odbyła się przy współpracy ze Stowarzyszeniem Szansa z Siedlec.
Młodzież z zainteresowaniem i aktywnością uczestniczyła w dzisiejszym spotkaniu.
Logistycy w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej
Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej technikum logistycznego wraz z nauczycielkami: panią J. Podgórską, panią I. Malinowską oraz panią E. Dobrzycką wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej, związanej tematycznie zarówno z kierunkiem kształcenia jak i profilem prowadzonej w klasach logistycznych innowacji wojskowej.
W Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej uczniów i opiekunów powitał pan Marek Wardencki, który zapoznał uczestników wycieczki z historią Instytutu oraz realizowanymi przez Instytut zadaniami.
WITPiS od początku swego istnienia prowadzi badania, testy terenowe na pojazdach, maszynach, w tym badania, prace rozwojowe, ekspertyzy i opinie w zakresie eksploatacji pojazdów specjalnych i sprzętu wojskowego oraz opiniowanie testowanych pojazdów i rozwiązań pod kątem bezpieczeństwa oraz charakterystyki użytkowania.
Młodzi logistycy mieli okazję zobaczyć m.in. komorę klimatyczną służącą do sprawdzania wpływu skrajnych temperatur na wyposażenie i eksploatację pojazdów (uczestnicy wycieczki mogli na „własnej skórze” przekonać się jak działa komora), deszczownicę do testów szczelności czy pochylnię zanurzeniową do badania zdolności do pokonywania przeszkód wodnych metodą brodzenia pojazdu.
Umożliwiono także uczestnikom wyjazdu przejażdżkę samochodem Honker po torze testowym Instytutu.
Lekcja mikrobiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej
W dniach 1-2 października 2018 roku uczniowie kl. IIa i II b liceum ogólnokształcącego, profil medyczno - sportowy uczestniczyli w wycieczce przedmiotowo–edukacyjnej do Powiatowej Stacji Sanitarno– Epidemiologicznej w Sokołowie Podlaskim.
Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą, zakresem prowadzonych badań oraz wyposażeniem w Stacji.
Wizyta rozpoczęła się od wykładu Pani Dyrektor PSSE Marzenny Hardej .Traktował on o podstawowych zadaniach z zakresu zdrowia publicznego. W szczególności należy do nich sprawowanie opieki nad warunkami: higieny środowiska, higieny pracy w zakładach pracy, higieny procesów nauczania i wychowania, higieny wypoczynku i rekreacji, warunkami zdrowotnymi żywności i żywienia, a także higieniczno - sanitarnymi, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne.
Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo pobierać i przechowywać próby materiału do badań niezbędnych w zapobieganiu i zwalczaniu niektórych chorób zakaźnych i pasożytniczych. Poznali także sprzęt i procedurę poboru próbek wody do badań biologicznych i fizykochemicznych. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się zagadnienia związane z obowiązkowym szczepieniem, stanem zdrowia mieszkańców powiatu sokołowskiego (nosicielstwo chorób zakaźnych, wirusa HIV), a także jakość wody w miejscowych wodociągach.
Dla uczniów, którzy wybrali rozszerzaną biologię była to bardzo wartościowa lekcja z zakresu biologii, mikrobiologii, higieny, zdrowia publicznego oraz sanitarnych podstaw prawnych obowiązujących w zakładach produkcji spożywczej.
Opiekunami wycieczki byli: Ewa Dobrzycka , Mirosława Przyborowska i Małgorzata Wieczorek.
Światowy Dzień Zwierząt
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w naszej szkole młodzież klasy 4f wykonała gazetkę tematyczną, ukazującą losy zwierząt. Celem było uwrażliwienie młodzieży na odczucia zwierząt, pomoc bezdomnym poprzez adopcje, wolontariat i zbiórkę karmy.
Przygotowały: Agnieszka Makowiecka i Ewa Dobrzycka
XXVI Olimpiada Informatyczna
- I etap: 8 października - 12 listopada 2018
- II etap: 12-14 lutego 2019
- III etap: 9-12 kwietnia 2019
Czas trwania zawodów I stopnia został wyjątkowo wydłużony o tydzień w związku z kolizją terminów z tegoroczną edycją Spontanicznego Konkursu Informatycznego.
Pojawiły się już Zasady organizacji zawodów XXVI OI.
Osoby zaintersowane olimpiadą zapraszamy do p. Janusza Burzyńskiego (s. 115).
Zajęcia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
26 września br uczniowie dwóch klas Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, uczestniczyli w zajęciach uniwersyteckich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zajęcia odbyły się na wydziale Biotechnologii i Nauk o Środowisku.
Uczniowie wykonywali doświadczenia biologiczne i chemiczne. Zajęcia obejmowały także zwiedzanie laboratoriów toksykologii zwierząt i muzeum biotechnologii. Po zakończeniu zajęć laboratoryjnych w gmachu KUL-u, młodzież zwiedziła miejscową Starówkę.
"Olimpiada gier zespołowych dla klas mundurowych"
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dwudniowej imprezie sportowej – "Olimpiadzie gier zespołowych dla klas mundurowych"- która odbędzie się w dniach 20-21.10.2018r. na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie i nawiązuje do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Adresatami olimpiady są uczniowie szkół ponadpodstawowych mieszczących się na terenie województwa mazowieckiego i uczący się w klasach mundurowych. Konkurencje, w jakich uczniowie będą mogli wziąć udział to: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa.
Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach internetowych : www.brzask.org.pl, www.mlf.org.pl lub pod numerem telefonu: 661 677 677.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Konkursy polonistyczne
Nauczyciele języka polskiego zapraszają chętnych i ambitnych uczniów do udziału w konkursach:
- IV Edycja Konkursu Ogólnopolskiego ,, Wspomnienie o Irenie Sendlerowej”.
- IV Edycja Konkursu Ogólnopolskiego ,, Życie i twórczość Juliusza Słowackiego”.
Zgłoszenia przyjmuje pani Krystyna Romańczuk do 05.10.2018
Wycieczka edukacyjna na UPH w Siedlcach
Dnia 27 września 2018 roku w Auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, odbyły się III Warsztaty z okazji Europejskiego Dnia Języków.
Warsztaty miały charakter praktyczny, a ich tematyka związana była z kwestiami dotyczącymi uczenia się języków obcych. W tegorocznych warsztatach została poruszona tematyka dotycząca interferencji językowej, odmian języka oraz idiomów. W szerszym aspekcie, warsztaty miały na celu propagowanie uczenia się języków obcych oraz podniesienie wśród uczestników imprezy świadomości dotyczącej wagi uczenia się i nauczania języków przez całe życie, zarówno na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności, udziału w wymianie międzynarodowej jak i w celu budowania porozumienia pomiędzy różnymi kulturami.
U. Mielniczuk, M. Winczaruk, J. Maćkowiak, A. Bocian.
Spotkanie z rodzicami uczniów klas przejściowych
24.09.2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie rodziców klas przejściowych z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim , Panią Ewą Murawską – przedstawicielem Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, przedstawicielem Rady Rodziców oraz wychowawcami klas.
Na początku Pani wicedyrektor Renata Romańczuk przywitała zgromadzonych rodziców. Następnie głos zabrała Pani Ewa Murawska wygłosiła prelekcję dotyczącą " Motywacji i mobilizacji uczniów do nauki". Po wystąpieniu przedstawiciela Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców Pan Grzegorz Kamiński na temat wydatkowania środków wpłacanych na Fundusz Pomocy Szkole, a zaraz po nim głos zabrał p. Piotr Adamczuk, który przekazał informacje na temat możliwości zdobycia patentu strzeleckiego.
Strona 2 z 3